Współpraca międzynarodowa

Wymiana polsko - niemiecka

Logo Wymiany Polsko - Niemieckiej Już po raz kolejny odbyła się wymiana szkolna z Gymnasium am Hoptbühl w Villingen-Schwenningen. Dzięki wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży uczniowie naszego gimnazjum spędzili wspaniały tydzień u swoich niemieckich partnerów. Ciekawy program, nowe znajomości i przyjaźnie, jednym słowem UDANA WYMIANA!

Wymiana polsko-niemiecka

W tym roku szkolnym ponownie gościliśmy uczniów z Gymnasium am Hoptbühl. Dzięki wsparciu PNWM z siedzibą w Warszawie udało nam się zrealizować inmteresujący program. Planowana rewizyta naszych uczniów w maju .

Wymiana polsko-niemiecka (wizyta gości z Niemiec)

Wymiana polsko-niemiecka 2012W dniach 21-26.05.2012 już po raz trzeci miała miejsce wymiana szkolna z uczniami Gymnasium am Hoptbühl w Villingen-Schwenningen. Uczniowie polscy i niemieccy uczestniczyli w przygotowanym przez stronę polską programie. Cieszymy się z nawiązanych kontaktów, zawartych znajomości i szybkiej integracji grupy.Uczniowie niemieccy mieli mozliwośc poznania miasta i okolic. Rewizyta już we wrzesniu. Dziękujemy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie finansowe, bez którego trudnoby było zorganizować takie przedsięwzięcie.

Wymiana polsko-niemiecka

W 3 tygodniu września odbyła sie druga rewizyta w ramach współpracy między Gimnazjum nr 7a Gymnasium am Hoptbühl w VS-Villingen. Program przygotowany przez stronę niemiecką był bardzo interesujący. Uczniowie mieli możliwość poznania wielu ciekawych miejsc w samym mieście oraz w okolicach Schwarzwaldu. W maju odbędzie się kolejne spotkanie. Wymiana została wsparta finansowo przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Radę Rodziców. Za finansową pomoc bardzo dziękujemy.

Wymiana polsko-niemiecka

Wymiana polsko-niemiecka 2011W miesiącu maju 2011 miała miejsce w naszej szkole wymiana z uczniami z Gymnasium am Hoptbühl z Villingen-Schwenningen. Było to już drugie spotkanie uczniów naszych szkół, wspierane przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Uczniowie mile spędzili u nas czas. Rewizyta planowana jest we wrześniu 2011 roku.

Jesteś tu: Współpraca międzynarodowa Aktualności