im. Tradycji Herbu Wrocławia

Dla szóstoklasistów

ZASADY PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH DO KLASY SPORTOWEJ W GIMNAZJUM NR 7

ZASADY PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH DO KLASY SPORTOWEJ W GIMNAZJUM NR 7

1. Egzamin sprawnościowy judo odbędzie się 12 maja 2016 godz. 17.00.
  2. Egzamin sprawnościowy piłka siatkowa odbędzie się 18 maja 2016 godz. 16.00.
  3. W przypadku nieobecności w dniach przeprowadzania prób sprawnościowych do klasy sportowej, prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.
  4. Kandydaci zdają egzamin z predyspozycji sprawnościowych w stroju sportowym.
  5. Wymagane jest również posiadanie Deklaracji do klasy sportowej (podpisanej przez rodziców, deklaracja jest na stronie internetowej szkoły).
  6. Wymagane jest posiadanie ważnej legitymacji szkolnej.
  7. Opis wykonania prób sprawności fizycznej, oraz tabele wyników można pobrać poniżej.

Pliki do pobrania:

1. OPIS WYKONANIA PRÓB SPRAWNOSCI FIZYCZNEJ
  2. DEKLARACJA DO KLASY SPORTOWEJ

TRENINGI JUDO DLA KANDYDATÓW

Zapraszamy na treningi dla kandydatów do klasy sportowej - judo, które odbywać się będą 29 kwietnia i 06 maja 2016 r. w godzinach 16:00-16:45 w małej sali sportowej Gimnazjum nr 7. Treningi poprowadzi Pan Maciej Kwiatkowski.

PRÓBY SPRAWNOŚCI do klasy sportowej terminy

Próba sprawności do klasy sportowej - judo odbedzie się w sali sportowej Gimnazjum nr 7 w dniu 12 maja 2016 o godz. 17.00.

Próba sprawności do klasy sportowej - siatkówka odbedzie się w sali sportowej Gimnazjum nr 7 w dniu 18 maja 2016 o godz. 16.00.

DLA SZÓSTOKLASISTY 2016

Szóstoklasisto! Zapraszamy serdecznie

na Dzień Otwartych Drzwi

8 marca 2016 roku od godziny 17:30 czekamy na Ciebie.

Będziesz mógł zwiedzić szkołę, porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami, wziąć udział w niektórych zajęciach. Przygotowaliśmy dla Ciebie prezentację o Rzeczpospolitej, szkolnych wydarzeniach i organizowanych przez nas imprezach.
Przyjdź, przekonaj się, czy możemy spełnić Twoje oczekiwania.

W przyszłym roku proponujemy Ci naukę w klasach z realizacją własnych programów nauczania:

1. humanistycznego – klasa poszukiwań twórczych dla uczniów interesujących się literaturą, teatrem, filmem, piszących własne teksty (wiersze, opowiadania, scenariusze...), zainteresowanych dziennikarstwem, uzdolnionych aktorsko, wrażliwych na piękno i znaczenie słów, obrazów... Rozszerzenie treści z przedmiotów humanistycznych.
  2. matematyczno-fizycznego - klasa dla uczniów lubiących matematyczne łamigłówki, pragnących zrozumieć zasady świata logiki, poznać tajemnice Kosmosu. Tu nauczysz się grać w szachy; Rozszerzenie programu z matematyki i fizyki.
  3. biologiczno-chemicznego – klasa dla uczniów nie tylko wrażliwych na piękno natury, ale przede wszystkim wnikliwych obserwatorów przyrody, pragnących poznać jej różnorodność, bogactwo, budowę... Rozszerzenie programów z biologii i chemii.

Chcesz rozpocząć swoja przygodę z judo lub siatkówką i trenować na profesjonalnym poziomie?
Interesują Cię treningi pod okiem doświadczonych szkoleniowców?
Wybierz klasę JUDO/SIATKÓWKA W GIMNAZJUM NR 7 (klasę sportową).

UWAGA! Deklaracje przystąpienia do próby sprawności fizycznej należy
składać od 4.04.2016 do 27.04.2016 do godz. 15.00 w sekretariacie.

Kliknij tu i pobierz deklarację.

Zapewniamy:

• nowoczesną bazę sportową  - 3 sale gimnastyczne i kompleks boisk ORLIK 2012;
  • zajęcia informatyczne w trzech bardzo dobrze wyposażonych pracowniach z dostępem do internetu;
  • zajęcia w nowoczesnej pracowni chemicznej;
  • profesjonalną opiekę pedagogiczna i psychologiczną.

Zapraszamy Cię do aktywnego udziału w życiu szkoły, szczególnie do pracy w:

1. Rzeczpospolitej Szkolnej (co roku tworzymy nowy Rząd);
  2. partiach szkolnych, np. Partii Niezależnych Pisarzy i Poetów, Zdrowej 7 (możesz założyć także własną);
  3. szkolnym radiowęźle (umilamy życie uczniom i nauczycielom na każdej przerwie);
  4. szkolnej telewizji TVG7W

Organizujemy Koncerty:

• charytatywne "Gest życzliwości"
  • "Poezja jest dobra na wszystko..."

W ramach Szkolnego Programu Rozwijania Zainteresowań i Uzdolnień możesz wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach i wydarzeniach. Proponujemy między innymi:

1. naukę gry w szachy;
  2. zajęcia twórczego rozwoju;
  3. wieczorne wyjścia do wrocławskich teatrów;
  4. spotkania z ciekawymi ludźmi – twórcami i naukowcami;
  5. udział w projektach naukowych oraz zajęciach na wrocławskich uczelniach;
  6. współpracę z różnymi instytucjami i organizacjami w ramach wolontariatu i działań Rzeczpospolitej Szkolnej;
  7. wycieczki rządowe dla ministrów i mediatorów;
  8. przygotowanie do konkursów szkolnych i międzyszkolnych;
  9. udział w wymianie młodzieży z niemieckimi szkołami;
  10. udział w klubach dyskusyjnych;
  11. udział w zajęciach teatralnych;
  12. udział w wrsztatach poetyckich;
  13. naukę gry na instrumentach (gitara, pianino);
  14. realizację niektórych zajęć edukacyjnych poprzez Live Action Role Play - LARP;
  15. przygotowanie drużyn do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do klas pierwszych gimnazjum na rok szkolny 2016/2017:

TVG7W

Od września 2011 roku działa u nas telewizja szkolna. Uczniowie przygotowują reportaże i program informacyjny z różnych działań szkolnych. Poznają tez tajniki współczesnych mediów, biorąc udział w warsztatach, spotkaniach. Zapraszamy na nasz kanał na YouTube i stronę na FaceBooku. Poniżej przykładowy odcinek.

Zapraszamy na spacer po Gimnazjum nr 7 i wstąpienia w nasze szeregi:

Jesteś tu: Dla Szóstoklasistów