WOLONTARIAT w G7 – podsumowanie pierwszego semestru

W tym roku szkolnym nasze działania realizujemy w ramach ogólnoszkolnego projektu „Nie jesteś sam”. `W pierwszym semestrze wiele się wydarzyło, między innymi:

21 października 2016 wybraliśmy się całą grupą na konferencję wolontariacką OPEN SPACE. Tematem spotkania była „Moda na wolontariat”. Braliśmy udział w dyskusjach i warsztatach.

9 i 10 listopada 2016 odbyły się warsztaty dla klas pierwszych pod tytułem „Wyjdź poza swój świat” przeprowadzone przez Psychologa z Hospicjum.

17 listopada 2016 podczas zebrań z rodzicami została zorganizowana kawiarenka, w której sprzedawano ciasta zrobione przez uczniów Gimnazjum nr 7. Głównym celem akcji było uzbieranie pieniędzy dla chorej Agatki.

19 listopada 2016 wolontariusze, głównie z 3 b oraz grupy kreatywnej GRATKA, przygotowali tradycyjny już koncert charytatywny Gest Życzliwośc

i. Podczas koncertu uczestnicy obejrzeli przedstawienie „Zagubione, znalezione...”. Fundusze ze sprzedaży ciast, aniołków i cegiełek zostały przekazane na rzecz Fundacji Mam Marzenie. Wydarzeniu towarzyszyli przedstawiciele Fundacji.

7 grudnia 2016 spotkaliśmy się z psychologiem ze szkoły, w której uczą się dzieci z porażeniem mózgowym. Rozmawiali o życiu w niepełnosprawności.

12 grudnia 2016 grupa wolontariuszy odwiedziła szkołę dla dzieci z dziecięcym porażeniem mózgowym aby razem z nowymi przyjaciółmi piec pierniczki.

15 grudnia 2016 - Został zorganizowany kiermasz, podczas którego zbieraliśmy pieniądze dla Agatki i dzieci z hospicjum.

Szkoliliśmy się, zdobywaliśmy doświadczenia, inicjowaliśmy akcje. To były z pewnością pracowite miesiące dla wolontariuszy z G7.

Wiktoria Krzemińska, wolontariuszka  z G7

Jesteś tu: Aktualności Z życia szkoły WOLONTARIAT w G7 – podsumowanie pierwszego semestru