Szkoła Podstawowa nr 33

we Wrocławiu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gratulacje dla Marty Dzwonkowskiej z 2b

Email Drukuj PDF

24 października odbyła się Gala Laureatów  Ogólnololskiego Konkursu MAG SŁOWA, którego "bohaterem" jest Tadeusz Rózewicz, wybitny polski poeta, dramaturg, prozaik, a ideą przybliżenie twórczości "maga słowa".

Marta Dzwonkowska zajęła II miejsce w kategorii literackiej. Gratulujemy wspaniałego wyniku i mądrej pracy. A oto jej fargment:

(...)Tak, w dzisiejszym świecie nie trudno żyć na samotnej wyspie. Pod nosem trzymamy telefony, tablety, laptopy… Tam szukamy ludzi, naszych przyjaciół, autorytetów. Tam kreujemy siebie, „swój” świat. Jest to jednak świat wirtualny i w rzeczywistości stajemy się częścią elektronicznej maszyny, niewolnikami stworzonej przez siebie wizji. Uzależniamy się od złudy i gdy faktycznie pojawi się przy nas Ktoś, okazuje się, że nie może się przedrzeć przez wzniesiony wokół naszej wyspy zimny mur bez wejścia i bez wyjścia. Nie potrafimy nawiązać emocjonalnych więzi w świecie realnym i…   

Zaczynamy żyć coraz samotniej

odległość od człowieka do

rośnie pod neonami

w przeludnionych miastach


 

 

Jesteś tu: Aktualności Konkursy Gratulacje dla Marty Dzwonkowskiej z 2b